Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

୨୮ ଦିନ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବା ପରେ ମନ୍ନତକୁ ଫେରିଲେ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ : ସୁପରଷ୍ଟାର ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ ମୁମ୍ବାଇ କ୍ରୁଜ ଜାହାଜରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଚଢାଉ ସମୟରେ ଏନସିବି ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହେବା ପରେ ୨୨ ଦିନ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବା ପରେ ଆର୍ଥର ରୋଡ ଜେଲରୁ ଆଜି ବାହାରକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଲ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ସକାଳ ୧୧ ଟା ପରେ ଜେଲରୁ ବାହାରିଥିଲେ । ଜେଲରୁ ବାହାରିବା ପରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସେ ଏକ ଅପେକ୍ଷା କାରରେ ପ୍ରବେଶ କରି ୧୨ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଉପକଣ୍ଠ ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘର ମନ୍ନତକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏଚସି ଏହାର ଅପରେଟିଭ୍ ଆଦେଶ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଏହା ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅରବାଜ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ଏବଂ ମୁମୁନ୍ ଧାମଚାଙ୍କ ଉପରେ ୧୪ ଟି ଜାମିନ ସର୍ତ୍ତ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା। 

ଦିପାବଳୀ ଛୁଟି ପୁର୍ବରୁ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କୁ ଏହି ମୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏନ ଡବ୍ଲୁ ସାମ୍ବ୍ରେଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦସ୍ତଖତ ହୋଇଥିବା ପାଞ୍ଚ ପୃଷ୍ଠାର ଆଦେଶରେ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଏନ୍ଡିପିଏସ୍ କୋର୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କ ପାସପୋର୍ଟ ସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟର ଅନୁମତି ନ ନେଇ ଭାରତ ଛାଡିବେ ନାହିଁ। ଏଥିସହ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୧୧ ଟା ରୁ ୨ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏନସିବି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଏଚସି କହିଛନ୍ତି।