Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

ବଲାଙ୍ଗୀର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ : ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମିନତି ବେହେରା ଆଜି ସନସାଇନ୍ ସ୍କୁଲ୍‌ର ମହିଳା ଶିକ୍ଷକ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ଘରେ ପହଁଞ୍ଚି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ସେ ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପହଞ୍ଚି ଏସପିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ବେହେରା ଆଜି କାଲାହାଣ୍ଡିର ମହାଲିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିଷର ଯାଇ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ବେହେରା ମଧ୍ୟ ସେହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ମମିତା ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ପଢୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ନିରାପତ୍ତା ସମୀକ୍ଷା କରିବେ । ପୁର୍ବରୁ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ହତ୍ୟା ବିଷୟରେ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବୁଧବାର ଏସପି, କାଲାହାଣ୍ଡିଙ୍କ ଠାରୁ ମାମଲାର ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି । ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ ‘ଲଜ୍ଜାଜନକ’ ବୋଲି କହି ରାଜ୍ୟର ମହିଳା ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା କାଲାହାଣ୍ଡି ଏସପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ନିଖୋଜ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଗୋବିନ୍ଦା ସାହୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସ୍ୱୀକାରୋକ୍ତିକୁ ଆଧାର କରି ବୋଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ସାହୁଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ରାଧେ, ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କିରାଣୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା।