Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟି -୨୦ ସିରଜ୍‌ରୁ ଓହରିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ

ରାଜସ୍ଥାନ, ନଭେମ୍ବର ୧୬ : ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ଏବଂ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ କିୱି ଦଳର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ। କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ନଭେମ୍ବର ୨୫ ରୁ କାନପୁରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଉପରେ ରହିବ।ଏହି ପରୀକ୍ଷଣ ସିରିଜ୍ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଏକ ଅଂଶ ଏବଂ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟର ନୂତନ ଚକ୍ରରେ କିୱି ଦଳର ଏହା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ୍ ହେବ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି।

ଏଥି ସହିତ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ସାଉଥ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେବେ ବୋଲି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ନଭେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ କିୱି ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଜୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ନଭେମ୍ବର ୧୭ ରେ ସାୱାଇ ମାନସିଂହ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ।