Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ବୁଧବାରଠୁ ପଞ୍ଜାବରେ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ରାଜ୍

ଚଣ୍ଡୀଗଡ ୧୬/୦୩ : ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ନବ ନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ମାନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପଞ୍ଜାବର ସିଏମ୍ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ। ସେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ହୋଶିଆରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ସହିଦ-ଏ-ଆଜମ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ଗାଁ ଖଟକରାଲାନକୁ ବାଛିଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ପରି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପଞ୍ଜାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ କୌଣସି ରାଜ୍ୟର ଭିଭିଆଇପି ମାନଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇନି । ଏଥି ସହିତ ପଞ୍ଜାବର ରାଜ୍ୟପାଳ ବନୱାରିଲାଲ ପୁରୋହିତ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଖଟକାର୍କାଲାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଭାଗବତ ମନ ସହିଦ-ଏ-ଆଜମ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂହଙ୍କର ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ । ଭଗବତ ମାନ ସହିଦ-ଏ-ଆଜମ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂହଙ୍କର ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ପରି ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି । ସେ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ସ୍ଲୋଗାନ ‘ଇନକିଲାବ ଜିନ୍ଦାବାଦ’ର ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ରାଲି ଆରମ୍ଭ ଓ ଶେଷ କରିଥାନ୍ତି । ଭଗବତ ମାନ୍ ତାଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଡ୍ରେସ୍ କୋଡ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ପୁରୁଷମାନେ ହଳଦିଆ ପଗଡି ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଏବଂ ମହିଳାମାନେ ହଳଦିଆ ଶାଢୀ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସ୍ଥାନଟିର ପେଣ୍ଡାଲକୁ ମଧ୍ୟ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗରେ ସଜାଯାଇଛି । ଏହି ସମାରୋହରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏକାଠି ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

You may have missed

1 min read
1 min read