Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଫାର୍ମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ହାତବନ୍ଧା ଅବସ୍ଥାରେ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅପହୃତ ଉଦ୍ଧାର

ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ : ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଜଣେ ଫାର୍ମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ। କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପୁଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ବଣିଆବନ୍ଧ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ତେବେ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ଜଙ୍ଗଲରେ ପୁଲିସର ଉପସ୍ଥିତି ଜାଣିପାରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ପୁଲିସର ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗୋବରା ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ଖୁଣ୍ଟିଆ ସ୍ଥାନୀୟ ଓରିଙ୍ଗାବାଡ଼ି ଜନଜାତି ବସ୍ତି ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଫାର୍ମ ହାଉସରେ କାମ କରନ୍ତି। କିଛିଦିନ ହେବ ଓରିଙ୍ଗାବାଡ଼ି ଜନଜାତି ବସ୍ତିର ଜଣେ ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ଦେଢ଼ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାଗି ଆସୁଥିଲା। ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟାରେ ସନ୍ତୋଷ ସାଇକଲ ଯୋଗେ ଘରୁ ଫାର୍ମକୁ ଯାଉଥିଲା ବେଳେ ଉକ୍ତ ଯୁବକ ୪ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ଆସି ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଥିଲା। ଏହାପରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ଛୁରୀ ଦେଖାଇ ରାସ୍ତାରୁ ଅପହରଣ କରି ବଣିଆବନ୍ଧ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅପହରଣକାରୀମାନେ ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ଫାର୍ମ ମାଲିକଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ ଥାନା ଆଇଆଇସି ରଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଖବର ପାଇବା ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ଟିମ୍‌ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ମୋବାଇଲ୍‌ ଟ୍ରାକିଂ କରି ଓରିଙ୍ଗାବାଡ଼ିରୁ ୪ କିମି ଦୂର ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଚଢ଼ଉ କରି ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ଠାବ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ହାତ ବନ୍ଧା ଅବସ୍ଥାରେ ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଛୁରୀ ଜବତ କରିଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଅପହୃତ ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ଭାଇ ସୁରେଶ ଖୁଣ୍ଟିଆ ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଏକ ମାମଲା (କେସ ନଂ-୧୮୯/୨୨) ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।