Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ନାମିବିଆ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କିଛି ଏପରି କଲେ ରିଶଭ ପନ୍ତ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୦୯ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଋିଷଭ ପନ୍ତ ନାମିବିଆ ବିପକ୍ଷରେ କିଛି ଏମିତି କରିଥିଲେ ଯାହା କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି। ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖି ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍।

ଗତକାଲି ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଘଟିଥିଲା କିଛି ଏପରି ଘଟଣା, ଏହା ଘଟିଥିଲା ଯେ ନାମିବିଆର ନିକୋଲ ଲଫ୍ଟି-ଇଟନ୍ ଏକ ରନ୍ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭ୍ ମାରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଋିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଗୋଡକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲା । ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ଥିବା ଋିଶଭ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଗୋଡକୁ ନଲଗାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପନ୍ତଙ୍କ ବାମ ଗୋଡ ଲଫ୍ଟି-ଇଟନ୍‌ଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ୍କୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲା । ଋିଶଭ ତା’ପରେ ସମ୍ମାନର ସହିତ ବ୍ୟାଟ୍‌କୁ ଛୁଇଁଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ଛାତିରେ ଆଣି ତାଙ୍କ ହାତକୁ ମାରିଥିଲେ । ଋିଶଭଙ୍କ ଏହି ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀକୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି।  ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ନାମିବିଆକୁ ନଅ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନାମିବିଆ ଆଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୩୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପାଇଁ ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲି ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଏହି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ କୋଚ୍ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲା ।