Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ନଭେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟର ୯୦% ଯୋଗ୍ୟ ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ କୋଭିଡ ଟିକା ଦେବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୧୭ : ନଭେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କୋଭିଡ ଟୀକାକରଣର ୯୦% ଯୋଗ୍ୟ ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ୯୦% ଯୋଗ୍ୟ ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ବୈଠକ କରି ଡିସେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଶତକଡ଼ା ଟୀକାକରଣ ହାସଲ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।”ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାମାରୀର ଏକ କ୍ରାନ୍ତିକାରୀ ପର୍ଯ୍ୟୟରେ ଅଛୁ। ମାମଲା ସଂଖ୍ୟାରେ ଯଥେଷ୍ଟ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ଏହି ସମୟରେ ମହାମାରୀର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଦେଶରେ ଆମକୁ ଟୀକାକରଣ ପ୍ରକ୍ରୀୟାକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଟୀକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଗାଁ ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରୀୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସେ କଲେକ୍ଟରମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ଘରରୁ ଘର ସର୍ବେକ୍ଷଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଭିଯାନ ମୋଡରେ ମାଇକ୍ରୋ ଯୋଜନାଗୁଡିକର ଶତ ପ୍ରତିଶତ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସଂଗ୍ରହକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ଅଭିଯାନକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ଏବଂ ଗାଁ ଏବଂ ଜିପି ସ୍ତରରେ ଅଧିକ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଓଡିଶାରେ ଟୀକାକରଣ ହାର ଟୀକାକରଣର ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଅପଚୟ ସହିତ ଜାତୀୟ ହାରଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ତେବେ ନଭେମ୍ବର ୧୩ ସୁଦ୍ଧା ଓଡିଶାରେ ମୋଟ ଟୀକାକରଣ ୪.୦୩ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

You may have missed

1 min read
1 min read