Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମିର ହାଇବ୍ରୀଡ୍ ପ୍ରକାରର ଆତ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ନିପାତ କଲା ସେନା

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମିର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ : ଜମ୍ମୁ ଏବଂ ପୋଲିସ ଆଜି କହିଛି ଯେ ଶ୍ରୀନଗରଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୫୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ବାରାମୁଲ୍ଲା ଜିଲ୍ଲାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ନିପାତ କରିଛି । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର କୁଲଗାମ ନିବାସୀ ଜାଭିଦ୍ ଅହମ୍ମଦ ୱାନି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଉତ୍ତର କାଶ୍ମୀରର ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ସେ ଜଣେ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ମିଶନରେ ଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୁଲଜାରଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଯିଏ ବିହାରରୁ ଦୁଇ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ହତ୍ୟାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲା। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ପିସ୍ତଲ, ଲୋଡ୍ ମାଗାଜିନ୍ ଏବଂ ଗ୍ରେନେଡ୍ ଜବତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

“ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ହେଉଛି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ, କୁଲଗାମ ଜିଲ୍ଲାର ଜାଭେଦ୍ ଆ ୱାନି ନାମରେ ପରିଚିତ ଏବଂ ସେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୁଲଜାରଙ୍କୁ ୱାନପୋହର ବିହାରରୁ ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ସେ ଜଣେ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ମିଶନରେ ଥିଲେ। ବାରାମୁଲ୍ଲା ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ହତ୍ୟା ପରେ ପୋଲିସ୍ ” ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ” ଆତଙ୍କବାଦୀ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ରେକର୍ଡରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି।