Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ମହଲିଙ୍ଗ ହାଇସ୍କୁଲର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ, ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା କଲେ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ : ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ତାଲିକାରେ ଯୋଗ ଦେଇ ମହଲିଙ୍ଗ ହାଇସ୍କୁଲର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଗୋବିନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗୋବିନ୍ଦ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ। ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ମହଲିଙ୍ଗ କଲେଜ ପରିସରରେ ସେକ୍ସ-ର‌୍ୟାକେଟର ଅଭିଯୋଗ ଜାରି ରହିଛି। ମୋତିଲାଲ ନାୟକ ହେଉଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଯିଏକି ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନୂଆ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ରହସ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ। ୧୯୮୦ ମସିହାରୁ ସେ ୩୯ ବର୍ଷ ଧରି ଶିକ୍ଷକ ବୃତ୍ତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେ ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଅନେକ ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟର ସାକ୍ଷୀ ଥିଲେ। ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରମାଣ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ କ୍ରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଲା। ମୋତିଲାଲ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱରକୁ ଦମନ କରିବା ପାଇଁ ଗୋବିନ୍ଦ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଦ୍ୱାରା ଘଟିଥିବା ଏକ ‘ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ’ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଗୋବିନ୍ଦ ତାଙ୍କର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରାଜନ କ୍ଟ୍ରକ୍ଟକ୍ଷସଗ୍ଧସମବକ୍ଷ ତିକ ଲିଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମାମଲାକୁ ଦମନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।୨୦୧୩ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଲିକ୍ ଘଟଣାରେ ଗୋବିନ୍ଦ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୯୭ ମସିହାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଗୋବିନ୍ଦ ଭୋଟ୍ ବାକ୍ସ ଜାଳିବାରେ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

You may have missed

1 min read
1 min read