Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ: ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ‘ଚାର୍ଜସିଟ୍’ ଜାରି କରିବ କଂଗ୍ରେସ

ରାଜକୋଟ ୨୬/୦୪: ଗୁଜୁରାଟରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ବିଫଳତାକୁ ଗଣନା କରିବା ପାଇଁ ଦଳ ଏକ ‘ଚାର୍ଜସିଟ୍’ ଜାରି କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ଗୁଜୁରାଟର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ରାଘୁ ଶର୍ମା ସୋମବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଦଳ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏହି ଚାର୍ଜସିଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବ । ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଗୁଜରାଟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହୋଇପାରେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାରର ରାଜୁତି ଚାଲିଛି । ରାଜକୋଟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅସୁବିଧା ଚିହ୍ନଟ କରୁଛୁ । ଆମେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଧାନସଭା ତଥା ଜିଲ୍ଲାଓ୍ୱାରୀ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଜାରି କରିବୁ । ଆମର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବୁ । ଯଦି କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଆସେ, ତେବେ ଆମେ ସେହି ସମସ୍ୟାର କିପରି ମୁକାବିଲା କରିବୁ? ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଧ୍ୟାନ ଶିବିରରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଶର୍ମା ରାଜକୋଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏଆଇସିସି ସଚିବ ରାମକୃଷ୍ଣ ଓଜା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଓଜା ମଧ୍ୟ ଗୁଜରାଟର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି । ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ନେତା ପରେଶ ଧନାନି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତଥା ଦଳର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, ଏଠାରେ ପାନୀୟ ଜଳର ଘୋର ଅଭାବ ରହିଛି । ରାଜକୋଟ ଜିଲ୍ଲାର ରାସ୍ତାର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ରହିଛି । ସେ ସାରା ଦେଶରେ ସ୍ୱ​​ଚ୍ଛ ଭାରତର ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି ।

You may have missed

1 min read
1 min read