Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତା ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ : ଦିର୍ଘଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଅନ୍ତ ଘଟାଇ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତା ପଦବୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ । ଇସ୍ତଫା ନେଇ ସେ ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସର ଏହି ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ପୁର୍ବରୁ ନବରଙ୍ଗପୁରରୁ ସାଂସଦ ରହିସାରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସରେ ଜନସେବାର ସୁଯୋଗ ନଥିବା କହି ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅତି ଦୁଃଖ କଷ୍ଟର ସହ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିବା ସେ ଚିଠିିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ତଳେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଉଥିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନିତୀରେ ତିବ୍ର ଆଲୋଚନା ହେଉଥିବାବେଳେ ଏହା ଏକ ଗୁଜବ ବୋଲି କହି ମାଝି ଏହି ଆଲୋଚନାକୁ ଏଡାଇ ଯାଇଥିଲେ ।  ସେ ତାଙ୍କର ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି.. ଗଭୀର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଆଜ୍ଞା ସହିତ ମୁଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଦୁଃଖ ଓ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସହ କହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରେ ଯେ ମୁଁ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ମୁଁ ଅଭାବନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲି, ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଦଳ ମଧ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ଏବଂ ମୋ ପକ୍ଷର କୌଣସି ଦାବି ବିନା ମୋତେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଶୀର୍ଷରେ ରଖିଥିଲା। ମୁଁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପଦବୀକୁ ଉପଭୋଗ କଲି ଏବଂ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଅନୁଗ୍ରହ ହାସଲ କଲି । 

ଦଳର ସଂଗଠନ ତୁମର ଗତିଶୀଳ ନେତୃତ୍ୱ ଦ୍ୱାରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳିତ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ମୁଖ୍ୟ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ଦଖଲ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧୀରେ ଧୀରେ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳ ପ୍ରାୟ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ହରାଇଛି ଯାହା ପୁନର୍ଜୀବିତ ହେବାକୁ ବହୁତ ସମୟ ନେଇପାରେ । ମୋର ଯେ କୌଣସି ପଦବୀରେ ମୋର ଲୋକଙ୍କର ସେବା କରିବାକୁ ମୋର ବହୁତ ଇଚ୍ଛା ଅଛି ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଅଭାବ ରହିଛି। ଏହିପରି ମୁଁ ପାର୍ଟିକୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭାବରେ ଚୁପ୍ କରୁଛି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ମୁଁ ଦୟାକରି କ୍ଷମା ଚାହିଁବି । ମୁଁ ତଥାପି ତୁମର ଆଦର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ମୋର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବି ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟତାର ସହିତ ସେବା କରିବି ।