Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସହିତ ସୀମା ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆଠ ଜଣିଆ କମିଟି ଗଠନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର : ପଡୋଶୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସହିତ ସୀମା ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଉପାୟ ଖୋଜିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଏକ ଆଠ ଜଣିଆ କମିଟି ଗଠନ କରଯାଇଛି। ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ସିନିୟର ଅମଲାତନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ପ୍ୟାନେଲରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ୟାନେଲ ସଦସ୍ୟମାନେ ହେଉଛନ୍ତି- ବିକାଶ କମିଶନର-ତଥା -ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ, ସରକାରୀ ଅତିରିକ୍ତ ଗୃହ ସଚିବ (ଗୃହ ବିଭାଗ), ସରକାରୀ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ (ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ଡିଏମ ବିଭାଗ), ସରକାରୀ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ (ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ), ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ସରକାରୀ (ଶକ୍ତି ବିଭାଗ), ସରକାରୀ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ (କ୍ଷୁଦ୍ର ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ ସଦସ୍ୟ) ଏବଂ ସରକାରୀ (ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ) ର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ନଭେମ୍ବର ୯ ରେ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ଏବଂ କୋଟିଆରେ ବିବାଦୀୟ ସୀମା ବିବାଦ, ଏତଦ୍‌ବ୍ୟତୀତ, ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଗ୍ରାମଗୁଡିକର କୋଟିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ, ନେରାଡି ବ୍ୟାରେଜ, ଝଞ୍ଜାଜାବତୀ ଜଳଭଣ୍ଡାର, ପୋଲାଭାରାମ, ବାହୁଦା ନଦୀ ପାଇଁ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ, ବାଲିମେଲା ପାଇଁ ପାରସ୍ପରିକ ଏନଓସି ଏବଂ ଶକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରର ଉପର ସିଲୁରୁ ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।