Headlines Odisha Tv

An Odia News Portal

ଆଜି କ୍ରିପ୍ଟୋ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଶୀର୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ବୈଠକ କରିବେ ଆର୍ଥିକ ସଂସଦୀୟ କମିଟି

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୧୫: ଆର୍ଥିକ ସଂସଦୀୟ କମିଟି ସୋମବାର କ୍ରିପ୍ଟୋ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଶୀର୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ବୈଠକ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହା ଏକ ଗୁପ୍ତ ବୈଠକ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ଏହି ବୈଠକରେ ଟପ୍ କ୍ରିପ୍ଟୋ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ, ବ୍ଲକ୍ ଚେନ୍ ଏବଂ କ୍ରିପ୍ଟୋ ଆସେଟସ୍ କାଉନସିଲ୍ର ସଦସ୍ୟମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏହି କମିଟି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶିଳ୍ପ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଶିଳ୍ପ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ପାଇଁ ଆଗକୁ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ମଧ୍ୟ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ରିଟର୍ଣ୍ଣର ଭ୍ରମାତ୍ମକ ଦାବି ଉପରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧୟମରେ ପ୍ରସାରିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସରକାର ଏକ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ତଥା ସ୍ୱଚ୍ଛ ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ହେବ। “ଏହା ଏକ ବିକାଶଶୀଳ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ବୋଲି ସରକାର ଜାଣିଛନ୍ତି, ଏହା ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିବ ଏବଂ ସକ୍ରିୟ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ଏଥିସହ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ ସରକାର ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ହେବେ।” ଏହାସହ ସରକାର ବିଶେଷଜ୍ଞ ତଥା ଶିଳ୍ପର ଅନ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଭୌଗୋଳିକ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ସରକାର ଏହା ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବିଶ୍ୱର ସହଭାଗୀତା ଏବଂ ସାମୂହିକ ରଣନୀତି ଆବଶ୍ୟକ କରିବ।